Zdar Tábora Řvavých


ton myslil, že to bylo »drsné pro Sally« a v úvahách o jejím stavu se chvíli povznesl nad okolnost, že má v rukávu eso a dva trumfy.

Budiž také uváženo, že tato příhoda byla úplnou novinkou. Smrt nebyla v Táboře Řvavých ničím zvláštním, ale narození bylo novotou. Lidé byli odstraněni z tábora účinně, ncodvolatelně a bez možnosti návratu. Ale bylo to poprvé, že sem byl někdo uváděn od prvopočátku. A odtud toto vzrušení.

»Jdi dovnitř, Pahejle,« řekl vynikající občan, známý jako "Kentuck", obraceje se k jednomu ze zevlounů. »Jdi tam a podívej se, co bys mohl dělat. Měl jsi už zkušenost v takových věcech.«

Snad byla tato volba vhodnou. »Pahejl« býval podle domnění v jiných zeměpásech otcem dvou rodin. A v pravdě bylo to dík jakési zákonné nesprávnosti v těchto okolnostech, že Tábor Řvavých - město - útočiště - mělo čest jeho přítomnosti. Dav schválil tuto volbu a Pahejl byl dosti moudrý, aby se sklonil před touto většinou. Dveře se zavřely za nenadálým chirurgem a babičkou, a Tábor Řvavých venku si usedl a kouře z dýmek čekal. Shromáždění čítalo na sto mužů. Několik z nich bylo skutečnými uprchlíky před spravedlností, několik bylo zločinců a všichni byli neohroženi a bezohledni. Fysicky ne}evili žádných známek svých bývalých životů a své povahy. Největší zloděj měl tvář Rafaela, s množstvím světlých vlasů. Oakhurst, pověstný karbaník, měl melancholickou líc a inteligentní zamyšlenost Hamletovu. Nejchladnokrevnější a nejodvážnější muž byl sotva pět stop vysoký, s jemným hlasem a rozpačitým, bázlivým chováním. »Výraz hrubci», užit

- 2 -